2021 FFA Tournament Tournament
# | Name | Squad | Score |
---|---|---|---|
1 | Olivia Ferguson (L) | Panther 1 | 49 |
2 | Aiden Masters | Manila #2 | 48 |
3 | Mason Burris | Westside #1 | 48 |
4 | Bayler Hall | Southside #1 | 47 |
5 | Brett imboden | Cross County 1 | 47 |
6 | Cannon Yearta | Westside #2 | 47 |
7 | Luke Hiser | #3 | 47 |
8 | Blake Wingfield | Mount Ida #1 | 46 |
9 | Chase Chapman | Izard #1 | 46 |
10 | Dylan Woodson | Green #1 | 46 |
11 | Evan Wallace | Manila #2 | 46 |
12 | Jase Greenway | Green #1 | 46 |
13 | Lance Sims | Booneville #1 | 46 |
14 | Rowan James | Viola #1 | 46 |
15 | Blaine West | Westside #1 | 45 |
16 | Caden Arnold | Westside #2 | 45 |
17 | Cole Cureton | Westside #1 | 45 |
18 | Gus Smith | Mt. Vernon Enola #2 | 45 |
19 | Haden Littleton | 2 | 45 |
20 | Isaac Gregory | Highland #2 | 45 |
21 | Lane Worthington | Highland #2 | 45 |
22 | Lawson Casey | Mt. Vernon Enola #2 | 45 |
23 | Noah Roark | Walnut Ridge #1 | 45 |
24 | Ramsey Gilbert | Mount Ida #4 | 45 |
25 | Remington Taylor | Izard #1 | 45 |
26 | Aidan Rice | Southside #1 | 44 |
27 | Chance Harber | Salem #1 | 44 |
28 | Clayton Curl | Mt. Vernon Enola #2 | 44 |
29 | Cody Kuykendall | Southside #1 | 44 |
30 | Cole Brantley | #1 | 44 |
31 | Cole Knox | Rose Bud #2 | 44 |
32 | Collin Kelley | Panthers 5 | 44 |
33 | Harrison Garner | Cross County 1 | 44 |
34 | Jackson Parks | Westside #2 | 44 |
35 | Jerrod Frachiseur | #1 | 44 |
36 | Kaden Reedor | Smackover #1 | 44 |
37 | Taylor Hudman | Rison #1 | 44 |
38 | Tommy Thew | Mount Ida #1 | 44 |
39 | Wyatt Edwards | Cave City #2 | 44 |
40 | Bethany Godwin | Mena #1 | 43 |
41 | Bo Hatfield | Cave City #1 | 43 |
42 | Brayden Reedy | Rose Bud #2 | 43 |
43 | Bridger Vines | Green #1 | 43 |
44 | Chandler Ward | Southside #1 | 43 |
45 | Deyton Couture | Panther 3 | 43 |
46 | Drew Shelton | Mountain View | 43 |
47 | Eli Smilthieks | Jackson County #1 | 43 |
48 | Ethan Benutley | Danville 1 | 43 |
49 | Gage Esken | Jackson County #2 | 43 |
50 | Garrett Bradshaw | Rose Bud #3 | 43 |
51 | Gunner Gowgill | Viola #1 | 43 |
52 | Jacob Kerchvial | Southside #2 | 43 |
53 | Jenkins Clifton | Viola #2 | 43 |
54 | Lane Nolen | Mount Ida #3 | 43 |
55 | Lucas Primm | Westside #1 | 43 |
56 | Maddox Tarvin | Westside #1 | 43 |
57 | Mason Jackson | Viola #1 | 43 |
58 | Remington Chambers | Booneville #2 | 43 |
59 | TJ Watson | Green #1 | 43 |
60 | Tyler Allen | Highland #1 | 43 |
61 | Tyler MeCord | Rector #3 | 43 |
62 | Wyatt Bradshaw | Rose Bud #2 | 43 |
63 | Austin Rose | Mena #1 | 42 |
64 | Brandon Cameron | Salem #1 | 42 |
65 | Cody Ellison | Cross County 1 | 42 |
66 | Grant Suttles | #3 | 42 |
67 | Hayden James | Westside #2 | 42 |
68 | Jackson Sikes | Viola #3 | 42 |
69 | Joe Lewis | Panther #2 | 42 |
70 | Logan Tucker | Mt. Vernon Enola #2 | 42 |
71 | Riley Pittman | Mount Ida #3 | 42 |
72 | Sam Ligon | Rose Bud #2 | 42 |
73 | Zachery Richards | Lafayette 2 | 42 |
74 | Zachery Richards | Lafayette #2 | 42 |
75 | Aaron Hurst | Jackson County #1 | 41 |
76 | Braden Efird | Bismarck #2 | 41 |
77 | Chandler Perkins | Mount Ida #3 | 41 |
78 | Cole Peyton | Westside #2 | 41 |
79 | Cooper Hayes | Cossatot #3 | 41 |
80 | Davis Callahan | Walnut Ridge #1 | 41 |
81 | Evan Pictranski | Smackover #1 | 41 |
82 | Gavin Blevins | Viola #1 | 41 |
83 | Gavin Bryant | Cave City #2 | 41 |
84 | Griffin Wiggins | Panther 4 | 41 |
85 | Hayder Varak | Rector #3 | 41 |
86 | Hunter Cross | Cave City #1 | 41 |
87 | Joseph Billings | Bismarck #2 | 41 |
88 | Josh Smith | Mountain View | 41 |
89 | Kristian Gulley | Panther 1 | 41 |
90 | Logan Dickson | Walnut Ridge #2 | 41 |
91 | Nathan Haile | Rose Bud #2 | 41 |
92 | Noah Richardson | #1 | 41 |
93 | Sebastion Hoffman | Walnut Ridge #1 | 41 |
94 | Thomas Hopper | Booneville #2 | 41 |
95 | Travis Taylor | Cossatot River #4 | 41 |
96 | Troy Gray | Booneville #2 | 41 |
97 | Ty Delaney | Panther 1 | 41 |
98 | Yancey Gammill | Mountain View | 41 |
99 | Aaron Morrow | Rector #3 | 40 |
100 | Ayden Landreth | #3 | 40 |
101 | Billy Mvsick | Cave City #1 | 40 |
102 | Calob Mahan | Kingston | 40 |
103 | Corenty Brant | Smackover #1 | 40 |
104 | Gracie Summitt | Mount Ida #1 | 40 |
105 | Mason Sherwood | Southside #2 | 40 |
106 | Owen Keller | Jackson County #1 | 40 |
107 | Payton Dorrell | Mount Ida #1 | 40 |
108 | Trace Nicholas | 2 | 40 |
109 | Austin Kingbaum | 2 | 39 |
110 | Bradley Harwood | Cossatot #3 | 39 |
111 | Bryce Morrison | Timbo #1 | 39 |
112 | Caleb Simmons | Mena #1 | 39 |
113 | Caleb Staton | 2 | 39 |
114 | Cameron White | Vilonia #1 | 39 |
115 | Colby Crenshaw | Cave City #2 | 39 |
116 | Conner Roberts | Booneville #1 | 39 |
117 | Cooper Irvin | Highland #1 | 39 |
118 | Dakota Stalnacker | Jackson County #3 | 39 |
119 | Hunter Hamm | #1 | 39 |
120 | Hunter Reynolds | Jackson County #1 | 39 |
121 | Ike Ainsworth | Panther #2 | 39 |
122 | Isaac McClelland | Mt. Vernon Enola #1 | 39 |
123 | Jackson Johnson | Panther #2 | 39 |
124 | Joseph Rentz | Mountain View | 39 |
125 | Keaton Sherwood | Southside #2 | 39 |
126 | Kolt Foster | Rose Bud #1 | 39 |
127 | Larkin Day-Baker | Manila #1 | 39 |
128 | Nathan Blair | Walnut Ridge #3 | 39 |
129 | Phillip Bailey | Smackover #1 | 39 |
130 | Rachel Martin | Panther 4 | 39 |
131 | Sawyer Beggs | Mount Ida #2 | 39 |
132 | Steven Gulledge | St. Paul | 39 |
133 | Thomas Reves | Rison #1 | 39 |
134 | Wyatt Baker | Lafayette #1 | 39 |
135 | Wyatt Smith | Jackson County #3 | 39 |
136 | Austin Linbert | Jackson County #2 | 38 |
137 | Bass Burroughs | Mt. Vernon Enola #2 | 38 |
138 | Blake Ingram | Salem #1 | 38 |
139 | Bradden Strickland | Jackson County #2 | 38 |
140 | Braydan McJonkins | Southside #1 | 38 |
141 | Brodie Dickerson | #1 | 38 |
142 | Brynten Rose | Mena #2 | 38 |
143 | Carson Stracener | Izard #2 | 38 |
144 | Christian Maclison | Lafayette #1 | 38 |
145 | Daniel Lester | Cross County 1 | 38 |
146 | David Chandler | Mulberry-Pleasant #1 | 38 |
147 | Easton Johnson | Cossatot #2 | 38 |
148 | Hastin Delaney | Panther 4 | 38 |
149 | Hunter Creel | Cossatot #3 | 38 |
150 | Jerrett Burger | Mena #1 | 38 |
151 | Joey Brown | Lafayette #1 | 38 |
152 | John Hall | Manila #1 | 38 |
153 | Lane Hatfield | Cave City #1 | 38 |
154 | Lucy Pugh | #3 | 38 |
155 | Quade Perryman | Viola #2 | 38 |
156 | Sebastian Gamin | Izard #1 | 38 |
157 | Andrew Romine | Rector #3 | 37 |
158 | Beau Cowgill | Viola #2 | 37 |
159 | Beau Weston | Mount Ida #2 | 37 |
160 | Blaine Johnson | Hillcrest | 37 |
161 | Caden Calhoun | Rose Bud #3 | 37 |
162 | Drake Shelton | Manila #2 | 37 |
163 | Garrett Reeder | Rose Bud #3 | 37 |
164 | Jacob Kimble | Manila #1 | 37 |
165 | Josh Cook | Bismarck #1 | 37 |
166 | Keifer Forkum | Green #1 | 37 |
167 | Lane Terherst | Hartman #1 | 37 |
168 | Luke Ferguson | Hampton #2 | 37 |
169 | Luke Floyd | Mena #1 | 37 |
170 | Luke Foster | Salem #1 | 37 |
171 | Noah Stevenson | Izard #1 | 37 |
172 | Tanner Tramel | Mountain View | 37 |
173 | Trenton Ditto | Walnut Ridge #2 | 37 |
174 | Weston Faulk | Panther 4 | 37 |
175 | Zach Colquitt | Panther 3 | 37 |
176 | Andrew Cox | Viola #1 | 36 |
177 | Anna Cook | St. Paul | 36 |
178 | Aubree Freeman | Timbo #1 | 36 |
179 | Blake Collier | Vilonia #1 | 36 |
180 | Caden Murphy | Walnut Ridge #1 | 36 |
181 | Cline Himschool | Highland #2 | 36 |
182 | Dalton Sanders | Rector #3 | 36 |
183 | Gase Huff | Cave City #2 | 36 |
184 | Grayson Carter | Cave City #3 | 36 |
185 | Josh Rongey | Booneville #2 | 36 |
186 | Josh Wissington | Cave City #3 | 36 |
187 | Keith Jackson | Panthers 5 | 36 |
188 | Levi Ward | Mulberry-Pleasant #1 | 36 |
189 | Matthew Shepherd | St. Paul | 36 |
190 | Milo Kurck | Rose Bud #1 | 36 |
191 | Noah Bartson | Jackson County #3 | 36 |
192 | Preston Videl | Walnut Ridge #2 | 36 |
193 | Sebastion Nussbickel | Izard #2 | 36 |
194 | Caclen Theriault | #2 | 35 |
195 | Cale Day | Vilonia #1 | 35 |
196 | Drake Jackson | Manila #2 | 35 |
197 | Dylan Copenta | Danville 1 | 35 |
198 | Gage Klober | Panther #2 | 35 |
199 | Greg Duckworth | Walnut Ridge #1 | 35 |
200 | Hunter Sarrett | Jr 1 | 35 |
201 | Jason Dougan | Mount Ida #4 | 35 |
202 | Rylee Jo Stringer | Panther 4 | 35 |
203 | Vince Sheridan | Rector Blue #2 | 35 |
204 | Vince Sheridan (L) | Rector Blue 2 | 35 |
205 | Wade Franklin | Booneville #1 | 35 |
206 | Cam Buys | Walnut Ridge #2 | 34 |
207 | Colby Hankins | Vilonia #3 | 34 |
208 | Dallas Smith | St. Paul | 34 |
209 | Gunner Brockinton | Mt. Vernon Enola #1 | 34 |
210 | Isaiah Cook | Lafayette #2 | 34 |
211 | Isaiah Cook | Lafayette 2 | 34 |
212 | Jacob Richardson | Cossatot #2 | 34 |
213 | Jake Southall | Hampton #1 | 34 |
214 | Jaxon Pickartz | Magazine #3 | 34 |
215 | Katie Miller | Mount Ida #2 | 34 |
216 | Kylie Robinson | Magazine #3 | 34 |
217 | Shawn Bryson | Izard #2 | 34 |
218 | Alex Honeycutt | Timbo #1 | 33 |
219 | Andy Black | Mount Ida #2 | 33 |
220 | Case Everett | Izard #1 | 33 |
221 | Clayton Lewis | Mount Ida #4 | 33 |
222 | Colton Thomas | Smackover #1 | 33 |
223 | Connor Worthman | Rose Bud #3 | 33 |
224 | Dakota Jons | Hampton #2 | 33 |
225 | David Burgess | Panthers 5 | 33 |
226 | Destyn Drake | Jackson County #1 | 33 |
227 | Ethan Roseberry | 2 | 33 |
228 | Fisher Tyler | Salem #1 | 33 |
229 | Johnny Six | Mulberry-Pleasant #1 | 33 |
230 | Justin Bell | Cossatot #3 | 33 |
231 | Kesen Shirey | Lafayette #1 | 33 |
232 | Koden Tucker | Rector #2 | 33 |
233 | Landon Case | Cossatot River #4 | 33 |
234 | Lucas Cheatham | Panther #2 | 33 |
235 | Noah Young | Jackson County #2 | 33 |
236 | Remington Hawkins | #2 | 33 |
237 | Ryan Stone | Viola #2 | 33 |
238 | Samuel Holley | Timbo #1 | 33 |
239 | Tanner Luttrell | Walnut Ridge #3 | 33 |
240 | Zane Ussery | Mt. Vernon Enola #1 | 33 |
241 | Brennan Howard | Mt. Vernon Enola #3 | 32 |
242 | Caleb Allen | Highland #2 | 32 |
243 | Collier Thompson | Vilonia #2 | 32 |
244 | Daniel Salley | Manila #2 | 32 |
245 | Jack Cole | Hampton #1 | 32 |
246 | Jacquelin Berckfield | Izard #3 | 32 |
247 | Levi Cato | Westside 4 | 32 |
248 | Macy Ward | Rector Blue 2 | 32 |
249 | Macy Ward | Rector Blue #2 | 32 |
250 | Roger Shank | Rison #2 | 32 |
251 | Cain Harman | Magazine #1 | 31 |
252 | Cain McCullough | Mount Ida #2 | 31 |
253 | Charlie Wells | Danville 1 | 31 |
254 | Dan Lambert | Hampton #2 | 31 |
255 | Evan Graves | Mena #2 | 31 |
256 | Gavan Mcduffie | Danville 1 | 31 |
257 | Ian McDowell | Mount Ida #1 | 31 |
258 | Jacob Lord | Highland #2 | 31 |
259 | Landon MeClendon | Panther 3 | 31 |
260 | Peyton Glenn | Hillcrest | 31 |
261 | Timber Wolf | Rose Bud #1 | 31 |
262 | Toby Goodnight | Southside #2 | 31 |
263 | Trent Knighton | Lafayette #1 | 31 |
264 | Walker Colquitt | Panther 3 | 31 |
265 | CJ Baker | Walnut Ridge #2 | 30 |
266 | Colton Brockinton | Mt. Vernon Enola #1 | 30 |
267 | Connor Mink | Cossatot #2 | 30 |
268 | Eli McDowell | Mount Ida #3 | 30 |
269 | Evan Lawrey | Highland #1 | 30 |
270 | Jameson Chapman | Izard #2 | 30 |
271 | Jesse Williams | Mt. Vernon Enola #1 | 30 |
272 | Laura House | Magazine #3 | 30 |
273 | Shiann Cook | #2 | 30 |
274 | Wade bateman | Kingston | 30 |
275 | Brianna Mathews | Danville #2 | 29 |
276 | Brodey Case | Magazine #3 | 29 |
277 | Cameron Drennan | Rison #2 | 29 |
278 | Caynan Williams | St. Paul | 29 |
279 | Dakota Barnett | Cave City #2 | 29 |
280 | David Burrow | Hillcrest | 29 |
281 | Garrett Suttles | #3 | 29 |
282 | Grant Wiggins | Panther 1 | 29 |
283 | Gunner Linderwood | Rector #2 | 29 |
284 | Gus Mvsick | Cave City #1 | 29 |
285 | Jace Davis | Danville #2 | 29 |
286 | James Munnerlyn | Rison #1 | 29 |
287 | Jaren Lone | Vilonia #1 | 29 |
288 | Lacy Floyd | Mena #2 | 29 |
289 | Logan Treadway | Timbo #1 | 29 |
290 | Mikey Carrier | Mulberry-Pleasant #1 | 29 |
291 | Mya Mays | Mulberry-Pleasant #2 | 29 |
292 | Wyatt Stock | Viola #3 | 29 |
293 | Zachary McCormick | Cossatot #2 | 29 |
294 | Andrew Barks | Manila #1 | 28 |
295 | Braden Morris | Salem 2 | 28 |
296 | Gage Morris | Rison #1 | 28 |
297 | Justin Halton | Hartman #1 | 28 |
298 | Lane Allen | Bismarck #2 | 28 |
299 | Magen Bond | Panther 1 | 28 |
300 | Mikayla Ellison | Mount Ida #3 | 28 |
301 | Weston Kinley | Rison #1 | 28 |
302 | Ashton McGill | Salem 2 | 27 |
303 | Austin Caramez | Cossatot #2 | 27 |
304 | Bray Duncan | Hampton #2 | 27 |
305 | Carson Mayo | Booneville #2 | 27 |
306 | Case Wiles | Mena #2 | 27 |
307 | Eric Conway | Rector #2 | 27 |
308 | Hayden Edwards | Jackson County #3 | 27 |
309 | Kenneth Kelly | Vilonia #2 | 27 |
310 | Kyle Kagan | Mulberry-Pleasant #1 | 27 |
311 | Libby Green | Rector #2 | 27 |
312 | Madison Raines | Cross County 1 | 27 |
313 | Xander Talbert | Bismarck #2 | 27 |
314 | Addison Price | Jr 1 | 26 |
315 | Brayden Eppes | Jr 1 | 26 |
316 | Erin Lassiter | Vilonia #2 | 26 |
317 | Hunter Wells | Vilonia #1 | 26 |
318 | James Austin | Hampton #2 | 26 |
319 | Remington Shaddon | Viola #3 | 26 |
320 | Bo Suttle | Bismarck #1 | 25 |
321 | Brian Leffert | Kingston | 25 |
322 | Chris Reagan | Hillcrest | 25 |
323 | Dalton McClendon | Panthers 5 | 25 |
324 | Dayton Krigbaum | Magazine #1 | 25 |
325 | Drake Foster | Rose Bud #3 | 25 |
326 | Emily Lewis | Mount Ida #4 | 25 |
327 | Joslin Ward | Rector #2 | 25 |
328 | Paul Wolfe | Mt. Vernon Enola #3 | 25 |
329 | Roland Falt | Mountainburg #1 | 25 |
330 | Tayler Jones | Mountainburg #1 | 25 |
331 | Trey Knighton | Lafayette #2 | 25 |
332 | Trey Knighton | Lafayette 2 | 25 |
333 | Ashton Yarbrough | Hartman #1 | 24 |
334 | Jay York | Bismarck #2 | 24 |
335 | Josh Redmand | Booneville #1 | 24 |
336 | Katie Green | Mountainburg | 24 |
337 | Kody Hurt | Viola #2 | 24 |
338 | Timothy Jordan | Mulberry-Pleasant #2 | 24 |
339 | Allen Newby | Magazine #3 | 23 |
340 | Aslynn Jackson | Mena #2 | 23 |
341 | Bodie Smith | Vilonia #2 | 23 |
342 | Cheyenne Driggers | Bismarck #1 | 23 |
343 | Eli Kimes | Mountainburg | 23 |
344 | Hope Cox | Magazine #1 | 23 |
345 | Hunter Lewis | Cave City #3 | 23 |
346 | Jayden Rice | Hampton #1 | 23 |
347 | Johnnie Frachiseur | Cossatot #3 | 23 |
348 | Joslyn Nail | Cave City #3 | 23 |
349 | Kannon Wright | Izard #3 | 23 |
350 | Kylon Biddle | Panther 3 | 23 |
351 | Layne Black | Mount Ida #4 | 23 |
352 | Oakley Hall | Southside #2 | 23 |
353 | Xavier Rothwell | Kingston | 23 |
354 | Blake Polly | Mountainburg #1 | 22 |
355 | Caden Robbins | Mountainburg #1 | 22 |
356 | Denton Doyle | Hillcrest | 22 |
357 | Jaxon Melton | Danville 1 | 22 |
358 | Ty Morgan | Highland #1 | 22 |
359 | Tyson Procter | Jr 1 | 22 |
360 | Zach Taylor | Bismarck #1 | 22 |
361 | Carson Webster | Magazine #1 | 21 |
362 | Chad Peavy | Jackson County #2 | 21 |
363 | Gabe Bell | Cossatot River #4 | 21 |
364 | Jackson Dering | Cossatot River #4 | 21 |
365 | Zeke Olson | Viola #3 | 21 |
366 | Andrienne Rose | Salem 2 | 20 |
367 | Hayden Shaver | Izard #2 | 20 |
368 | Isaac Center | Mountainburg #1 | 20 |
369 | Kolton Dunlap | Bismarck #1 | 20 |
370 | Luke Gill | Walnut Ridge #3 | 20 |
371 | Gus Newton | Mountainburg | 19 |
372 | Jadyn Noel | Mulberry-Pleasant #2 | 19 |
373 | Kassidy Valdez | Mena #3 | 19 |
374 | Toney Porter | Hampton #1 | 19 |
375 | Tylan Schreyer | Vilonia #3 | 19 |
376 | Dalton Harrison | Lafayette #2 | 17 |
377 | Dalton Harrison | Lafayette 2 | 17 |
378 | Fallon Bateman | Kingston | 17 |
379 | Kenlie Wright | Highland #1 | 17 |
380 | Kyle Foster | Vilonia #3 | 16 |
381 | Olivia Beene | Mt. Vernon Enola #3 | 16 |
382 | Thomas Jordan | Mulberry-Pleasant #2 | 16 |
383 | Dylan Todd | Booneville #1 | 15 |
384 | Kyler Mckee | Cossatot River #4 | 15 |
385 | Malia Fason | Vilonia #2 | 15 |
386 | Emily Byrd | Hampton #1 | 14 |
387 | Cassidy McClendon | Panthers 5 | 13 |
388 | Sherlynn Alcoon | Danville #2 | 13 |
389 | Monika Hewitt | Mulberry-Pleasant #2 | 12 |
390 | Dane Johnson | Jr 1 | 11 |
391 | Jyme Hall | Mountainburg | 10 |
392 | Kolton McCubbin | Magazine #1 | 7 |
393 | Karlee Frank | Vilonia #3 | 4 |
394 | Elizabeth Johnson | Mountainburg | 1 |